Paylaş Facebook Facebook Facebook Facebook Facebook
26.12.2018

Hukuk Müşavirliğine Atandılar

Başkanlığımız Avukatları Av.Bekir KORKMAZ ve Av.M.Sefa ALBAYRAK hukuk müşaviri oldu

​2013 yılından beri Müşavirliğimizde kurum avukatı olarak görev yapmakta olan Av.Bekir KORKMAZ ve Av.M.Sefa ALBAYRAK 26.12.2018 tarihinde hukuk müşaviri kadrosuna atandı.

Bekir KORKMAZ

10 Ekim 1978 yılında Gaziantep'in Yavuzeli İlçesinde doğdu. İlköğrenimi Gaziantep Cemil Alevli ve Yavuzeli Merkez İlkokullarında, ortaokulu Kilis ve Siverek İmam-Hatip Ortaokullarında, ortaöğrenimi Siverek, Adıyaman ve Besni İmam-Hatip Liselerinde, lisans öğrenimimi Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinde ve ön lisans öğrenimimi ise Anadolu Üniversitesi İlahiyat bölümünde tamamladı.

Memuriyet öncesi, Gaziantep Barosunda Avukatlık stajını yaptıktan sonra Avukatlık Ruhsatnamesini ve Noterlik Belgesini aldı. Gaziantep Barosuna kayıtlı olarak 2 yıla yakın serbest avukatlıktan sonra 2007 yılında Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde Gaziantep'in Şehitkâmil İlçesine İmam-Hatip olarak atandı. İmam-hatip olarak; Gaziantep'in Şehitkâmil İlçesi Şükriye Özgüçlü, Malatya'nın Arguvan İlçesi İçmece Köyü ve Kahramanmaraş'ın Pazarcık İlçesi Kelleş Köyü Camilerinde toplam 4 yılı aşkın bir süre hizmet etti.

Başkanlığımız Hukuk Müşavirliğinde; 2012 yılında görevlendirme imam-hatip ve daha sonra veri hazırlama kontrol işletmeni olarak çalıştıktan sonra 2013 yılında Başkanlık Avukatlığına; 26.12.2018 tarihinde de Hukuk Müşavirliği görevine atandı.

Evli ve 4 çocuk babasıdır.

Muhammet Sefa ALBAYRAK

1970 Erzurum doğumludur.  İlk ve orta öğretimini Erzurum da tamamladıktan sonra Üsküdar İmam Hatip Lisesinden mezun olmuştur.  İstanbul Üniversitesi Hukuk fakültesinde lisans eğitimini tamamlamış; serbest ve özel şirketlerde avukatlık yapmıştır. 2013 senesinden itibaren Diyanet İşleri Başkanlığı Hukuk Müşavirliğinde avukat olarak çalıştıktan sonra 26.12.2018 tarihinde Hukuk Müşavirliği görevine atanmıştır.

Evli ve 2 çocuk babası olup Almanca ve Arapça bilmektedir.