Paylaş Facebook Facebook Facebook Facebook Facebook
09.10.2018

"Hukuk Müşavirliği I . Hukuk Çalıştayı" Başladı

​​Hukuk Müşavirliğince Düzenlenen ve Müşavirliğin Dünü, Bugünü ve Geleceği ile İlgili Değerlendirmelerin Yapılacağı I. Hukuk Çalıştayı 9 Ekim 2018 tarihinde Kızılcahamam'da Başladı.

Çalıştay, Başkanlık tarihinde Hukuk Müşavirliğince yapılan ilk hukuk çalıştayı olma özelliğini taşıyor. 

Çalıştayın açılış oturumuna katılan Diyanet İşleri Başkan Vekili Prof. Dr. Ramazan MUSLU konuşmasında, Diyanet İşleri Başkanlığı açısından Hukuk Müşavirliğinin önemine değinerek Başkanlığın Hukuk Müşavirliğinden beklentileri üzerinde durdu.

I. Hukuk Müşaviri Selami AÇAN da Çalıştayın amacını özetlediği açılış konuşmasında, Başkanlık olarak ilk defa yapılan bu Çalıştayda Hukuk Müşavirliğinin dünü, bugünü ve geleceği ile ilgili müzakerelerde bulunulacağını ve Hukuk Müşavirliğine Kanunlarla verilen görevler çerçevesinde sunulacak hukuk ve muhakemat hizmetlerinin verimliliğini artırmaya, ayrıca Müşavirliğin yeniden yapılanmasına yönelik görüş alışverişinde bulunulacağını söyledi.

12 Ekim'de sona erecek Çalıştaya, Hukuk Müşavirliğinde görev yapan hukuk müşavirleri, avukatlar ve Diyanet işleri uzmanları ile tüm müşavirlik çalışanları katılıyor.